ARAŞTIRMACILAR

Ubeydullah Ademi

Ubeydullah Ademi

(2020 -) İSAR Araştırmacısı - Boğaziçi Üniversitesi - Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Ubeydullah Ademi 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Tarih bölümlerinde çift anadal programını yüksek onur derecesiyle tamamladı. Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Halen bu bölümde tez çalışmalarına devam etmektedir. İngilizce, Arapça, Arnavutça ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir.
2015 yılında başladığı 4 yıllık İSAR programını 2019 da tamamlayarak ihtisas programına başladı. Nisan 2020 itibariyle Abdullah Tivnikli İSAR vakfı araştırmacısı olarak görev yapmaya başlamıştır. İlgi alanları arasında siyasi rejimler, etnisite siyaseti ve milliyetçilik, etnik çatışma, ve islam siyaset düşüncesi bulunmaktadır.

Yusuf Ziya Koç

Yusuf Ziya Koç

(2020-) İSAR Araştırmacısı, Marmara Üniversitesi - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

1995 istanbul Fatih doğumludur. İlk orta öğrenimini istanbul’da tamamladıktan sonra 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojil Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. 2017 yılında dil eğitimi için Ürdün’de bulunmuştur. 2018 yılında Hollanda Utrecht Üniversitesi Psikoloji bölümünde değişim öğrencisi olarak öğrenim görmüştür. Özel sektörde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev almıştır. Şu an Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Arif Yasin Kavdır

Arif Yasin Kavdır

(2019 -) İSAR Araştırmacısı - Boğaziçi Üniversitesi - Psikoloji YL

1994 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde doğdu. 2012 yılında Fethiye Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans hayatına başladı. 2015 yılında İSAR programına kabul aldı ve 2019 yılında tamamladı. Aynı zamanda 2018 yılında lisans eğitimini bitirerek, aynı okulda Yüksek Lisansa kabul aldı. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde Bilişsel Psikoloji alanında tez çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda 2019 yılından beri İSAR’da araştırmacı olarak görev yapmaktadır.

Eyüp Kun

Eyüp Kun

(2018-) İSAR Araştırmacısı, London School of Economics and Political Science - Bilişim Hukuku

1994 yılında Balıkesir Bandırma’da doğdu. Ortaöğretimde İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nde Uluslararası Bakalorya Programını tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2017 yılında Değişim programı kapsamında Milano Universitesi’nde eğitim gördü. 2014’te başladığı İSAR programını 2018 yılında tamamladı. 2018 yılında İSAR Araştırmacısı olarak göreve başladı. 2019 yılında Londra Politika ve Ekonomi Okulu’nda Hukuk alanında yüksek lisansa başladı. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Abdullah Eren

Abdullah Eren

(2018 - ) İsar Araştırmacısı - Boğaziçi Üniversitesi - ATA YL

1993 yılında Van’da doğdu. İlk ve Ortaöğretimi Van’da tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2014’te başladığı İSAR programını 2018 yılında tamamladı. Dil eğitimi için İngiltere ve Ürdün’de bulundu. 2018 yılında İSAR Araştırmacısı olarak göreve başladı. İSAR İhtisas Programı ve Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir.

M.Bedrettin Toprak

M.Bedrettin Toprak

(2018 - ) İSAR Araştırmacısı, Marmara Üniversitesi - İktisat Doktora

Ekonomi lisans eğitimini Marmara Üniversitesi'nde tamamladı. (2013) Aynı üniversitede İktisat Tarihi yüksek lisans derecesi aldı. 2017 yılında araştırmacı olarak Durham Üniversitesi'nde kaldı. 2018 sonu itibariyle İSAR Araştırmacısı olarak göreve başladı.

İSAR Uluslarası Ofis Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

2013 yılında başladığı İSAR temel programından 2017'de mezun oldu, ihtisas öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Ahmet Enes Elhan

Ahmet Enes Elhan

(2017 - 2018) İSAR Araştırmacısı - İstanbul Şehir Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği YL

1993 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu (2017). Halihazırda İstanbul Üniversitesi Kelam Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitmini sürdürmektedir. 2012 yılından beri İSAR Vakfı'nın öğrencilerindendir. 4 yıllık temel eğitim programı tamamlamış olup İSAR İhtisas programına devam etmektedir. Bir dönem dil eğitimi için Ürdün'de bulunmuş, 2017-2018 yılları arasında ise İSAR Araştırmacısı olarak vazife almıştır. İlgi alanları arasında kelâm, felsefe, mantık, klasik Arapça ve genel olarak âlet ilimleri öne çıkmaktadır.

Hüseyin Sağlam

Hüseyin Sağlam

(2017 - ) İSAR Araştırmacısı - İstanbul Üniversitesi - Fıkıh YL

1994 yılında Erzurum’da doğdu. Ortaöğretimini Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2012 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni 2016 yılında bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde İslam Hukuku Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2014 yılında İSAR'a başladı ve 2017 yazında İSAR'dan mezun oldu. Yine aynı dönemde İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Hüseyin Emre Sayıcı

Hüseyin Emre Sayıcı

(2017 - ) İSAR Araştırmacısı, Boğaziçi Üniversitesi İktisat YL

1994 yılında Konya’nın Çumra ilçesinde doğdu. 2008-2012 yılları arasında Meram Fen Lisesi’nde öğrenim gördü. 2012 yılında makine mühendisliği bölümüyle başladığı Boğaziçi
Üniversitesi’ni İktisat bölümüne geçerek 2017 yılında bitirdi. Dil eğitimi için 2013 yazında İngiltere’de, 2015 yazında Ürdün’de bulundu. 2016 bahar dönemini erasmus programı kapsamında Erasmus University Rotterdam’da geçirdi. 2013-2017 yılları arasında İSAR eğitim programını tamamladı. Halen İSAR ihtisas talebesi olup, Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.

Mustafa Runyun

Mustafa Runyun

(2017 - ) İSAR Araştırmacısı, Boğaziçi Üniversitesi İktisat YL

1993 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümüne girdi. Aynı üniversitenin Çift Anadal Programı kapsamında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüyle birlikte lisans eğitimini 2017 yılında bitirdi. Şu an Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

Mustafa Runyun, üniversite eğitiminin yanında İSAR (İstanbul Araştırmaları) Vakfı bünyesinde Arapça, Klasik İslami ilimler, modern ve geleneksel İslam Düşüncesi konularında temel eğitim ve seminer programlarını bitirmiş olup bu programdan mezun olmuştur. 2009 yılından başladığı bu programı 2015 yılında bitirmiştir. Şu an İSAR Vakfı İhtisas programına devam etmektedir. Eylül 2017 tarihinde İSAR Vakfı’nda araştırmacı olarak göreve başlamıştır. İngilizce ve Arapça yabancı dillerini bilmektedir. 

İlgi alanları arasında makroiktisat, iktisat tarihi, demografi ve istatistiksel metodlar, kurumsalcılık ve siyasal iktisat bulunmaktadır.

Arif Erbil

Arif Erbil

(2017-) İSAR Araştırmacısı, Boğaziçi Üniversitesi Tarih YL

1994 yılında Burdur'un Gölhisar ilçesinde doğdu. Ortaöğretimini Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi ve Denizli Anadolu Lisesinde aldı.

2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne başladı. 2014 yılında da Tarih bölümü ile çift anadal programına dahil oldu. 2015 yazında dil eğitimi için Ürdün'de bulundu. 2015-2016 öğretim döneminde Erasmus programı ile İngiltere'de bulunan University of Warwick'te ders aldı. Lisans eğitimini 2018 yılında tamamladı. Şu an Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2013 yılında İSAR'a başladı ve 2017 yazında İSAR'dan mezun oldu. Yine aynı dönemde İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. Halen İhtisas derslerine devam etmekte olup İngilizce, Arapça ve az miktarda Farsça bilmektedir.

Ufuk Öztürk

Ufuk Öztürk

(2016 - 2017) İSAR Araştırmacısı, 29 Mayıs Üniversitesi - Kelam Yüksek Lisans

1992 yılında Nevşehir'de doğdu. Orta öğrenimini Üsküdar Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. 2016 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami ilimler fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl içerisinde 29 Mayıs üniversitesi Kelam bölümünde master eğitimine başladı.


2012 yılında başladığı İSAR'ın 4 senelik eğitimini tamamlayıp ihtisas programına intikal etti. Arapça dil eğitimi için bir müddet Arabistan ve Ürdün'de bulundu. İsar programı çerçevesinde İngilizce öğrenimine devam etmektedir.

Abdullah Rıdvan Gökbel

Abdullah Rıdvan Gökbel

(2016 - ) İSAR Araştırmacısı, İstanbul Üniversitesi - Dinler Tarihi Yüksek Lisans

1993 Kayseri/Yahyalı’da doğdu. İlköğretime Sivas’ta başlayıp orta öğrenimi Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı (2011). İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu (2016). Aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

“Tereke Edebî Hareket” dergisinde bir dönem yazı işleri müdürlüğü vazifesini yürüttü.
Dil eğitimi için Ürdün (2012, 2014) ve Mısır’da (2013) bulundu. Çalışma sahasına ilişkin 2016 yılında Almanya/Münster’de eğitim seminerlerine dahil oldu.
2013’te eğitim görmeye başladığı İSAR Vakfı’ndan 2016 yılında mezun olarak aynı yılın aralık ayında İSAR Araştırmacısı olarak göreve başladı. Halihazırda İhtisas programına devam etmekte ve LİSAR Akademi’de İslami İlimler ve Osmanlı Türkçesi dersleri vermektedir.

Ömer Said Güler

Ömer Said Güler

(2016 - ) İSAR Araştırmacısı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Türk Dili ve Edebiyatı Doktora

1991 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaöğretimi Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı (2010). İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu (2014). Edebî şerh geleneğine ilişkin tez çalışmasıyla aynı üniversitede yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı (2016).

Lisans ve yüksek lisans döneminde Tereke edebiyat dergisini yayına hazırlayarak genel yayın yönetmenliği vazifesini yürüttü.

2012 yılında İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı’nda başladığı 4 yıllık eğitim programını tamamlayarak Eylül 2016’da İSAR Araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. Aynı sene İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı doktora eğitimi ile beraber İSAR İhtisas programına devam etmektedir.

İlgi alanları arasında ana disiplini dahilinde edebî şerh geleneği, klasik biyografi yazımı, menâkıbnâme kültürü ve belâgat ilimleri; ana disiplini haricindeyse hadis usûlü, Arap poetikası ve kurumlar tarihi yer almaktadır.

Osman Doğan

Osman Doğan

(2016 - 2017) İSAR Araştırmacısı, Galatasaray Üniversitesi - Siyaset Bilimi & İletişim

1989 Sivas doğumludur. Ortaöğrenimini Sivas’ta Atatürk Lisesi’nde tamamlayıp 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yükseköğrenime başlamıştır. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi (Çift Anadal) ve Université Bordeaux-Montaigne (Licence délocalisé) programlarını tamamlamıştır. 2012’de başladığı İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 4 senelik programını tamamlayıp Haziran 2016’dan itibaren aynı kurumda İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. İngilizce, Fransızca, Arapça ve Almanca bilmektedir.

Muhammet Akkuş

Muhammet Akkuş

(2016 - 2019) İSAR Araştırmacısı, Binghamton Üniversitesi - Siyaset Bilimi Doktora

1993 yılında Malatya’da doğdu. Ortaöğretimini Beyoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı (2011). Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu (2016). İstanbul Şehir Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans eğitimini tamamladı(2019). Halihazırda Binghamton Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. 2011 yılında İSAR’da eğitim görmeye başladı ve 2015 yılında İSAR’dan mezun oldu. 2016-2019 yılları arasında İSAR araştırmacısı olarak çalıştı.

Abdullah Enes Tüzgen

Abdullah Enes Tüzgen

(2016 - 2017 İSAR Araştırmacısı) İbn Haldun Üniversitesi - Siyaset Bilimi

Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu (2008). Sabancı Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansını tamamladı (2010). University of Delaware'de (A.B.D.) aynı alanda doktora yapmıştır.

2008 senesinde beri İSAR talebesidir. Vakfın ilk dönem mezunları arasındadır.

Dil eğitimi için Ürdün (2003), İngiltere (1998, 2004), ve Suriye'de (2010) bulundu.

Sabancı Üniversitesi'nde, FSM Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü'nde ve University of Delaware'de araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

2017'den itibaren İbn Haldun Üniversitesinde çalışmaktadır.

İlgi alanları arasında Orta Doğu siyaseti, Suudi Arabistan dış politikası ve siyaset teorisi bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Abdullah Azzam Tüzgen

Abdullah Azzam Tüzgen

(2015 - 2016) İSAR Araştırmacısı - Purdue Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora

1990 yılında İstanbulda doğdu. 2012 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikoljik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. Aynı yıl yine aynı bölümde yüksek lisansa başladı. 2015 yılında da İSARdan mezun olmuş, 2015- 2016 yılları arasında İSAR araştırmacısı olarak görev yapmıştır. 2016 yılında MEB bursiyeri olarak Amerika ya Üstün Zekalılar Eğitimi (Gifted Education) Alanında öğrenim görmeye gitmiştir. Yüksek Lisansını PURDUE Üniversitesinde 2017 yılında bitirmiş olup, yine aynı alanda Doktora eğitimine GER²I (Gifted Education Research and Resource Institute) de üstün zekalı çocuklar icin düzünenlenen yaz program koordınatörü olarak devam etmektedir Arastırma alanları içinde Üstün zekalı/yetenekli çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri ve özellikleri, basarısızlık (Underachivement), alışkanlıklar ve okul dışın etkinliklerin üstün zekalı cocukların soyal ve duygusal gelısımı üzerindeki etkılerı gibi konular yer almaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Oğuz Bozmaoğlu

Oğuz Bozmaoğlu

(2015 - 2016) İSAR Araştırmacısı - Marmara Üniversitesi - Kelam YL

10 Kasım 1992’de Karabük’te dünyaya geldi. 2010 yılında İstanbul Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı sene Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelâm Bilim Dalı’nda hâlen devam etmekte olduğu yüksek lisans eğitimine başladı. Dil eğitimi için Ürdün'de (2011, 2013) bulundu. 2015-2016 yılları arasında, dört yıllık eğitim programını tamamladığı İSAR’da (İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı) araştırmacı olarak görev yaptı. Şu an Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelâm ve İslâm Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Fatih Mintaş

Fatih Mintaş

(2015 - ) İSAR Araştırmacısı, Gebze Teknik Üniversitesi - Fizik Doktora

1983 yılında Manisa’da doğdu. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nü bitirerek lisans derecesini aldı. Gebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'deki yüksek lisans eğitimini ise 2015 yılında tamamladı. Yine Gebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde başladığı doktora eğitimine devam etmektedir.

Alican Erdem

Alican Erdem

(2015-2016) İSAR Araştırmacısı , University of Birmingham - Raylı Sistemler - Doktora

1991 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde almıştır.  2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl 29 Mayıs Üniversitesi’nde Felsefe alanında lisansüstü eğitimine başladı. Felsefe yüksek lisans tezine devam etmektedir. 2010 yılında İSAR’da eğitim görmeye başlamış, 2015 yılında da mezun olmuştur. 2015- 2016 yılları arasında İSAR araştırmacısı olarak görev yapmıştır. 2016 yılında MEB bursiyeri olarak İngiltere’de Raylı Sistemler alanında eğitim görmeye başlamıştır.  Master eğitimini 2017 yılında University of Birmingham’da tamamlamış olup aynı alanda doktora eğitimine devam edecektir.

Tuncay Sandıkçı

Tuncay Sandıkçı

(2015-2016 ) İSAR Araştırmacısı, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

1991 İstanbul doğumludur. İlk öğrenimini İstanbul, Ümraniye'de almış olup, orta öğrenimini Haydarpaşa Lisesi'nde tamamlamıştır. 2009 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 2015 yılında bitirmiştir.

2010 yılında İSAR'da öğrenim görmeye başlamış, 2015 yılında İSAR'dan mezun olmuştur.

2014'ten bu yana İSAR'da araştırmacılık yapmaktadır.
Devlet hizmet yükümlülüğünü Sultanbeyli Toplum Sağlığı Merkezi'nde tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında asistan hekim olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Hasan Umut

Hasan Umut

( 2014 - 2015) İSAR Araştırmacısı - McGill University - Bilim Tarihi Doktora

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden (2009) mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih bölümünde yüksek lisansını tamamladı (2011). Halihazırda Kanada'da McGill Üniversitesi'nin İslam Araştırmaları Enstitüsü'nde İslam ve Osmanlı astronomi tarihi alanında doktora eğitimine devam etmektedir. 2008 yılında İSAR'da eğitime başladı ve vakfın ilk mezun grubu arasında yer aldı. Ayrıca bir dönem İSAR Akademik Koordinatör ve Araştırmacı görevlerinde de bulundu.

Yusuf Akbulut

Yusuf Akbulut

(2014 -2015) İSAR Araştırmacısı, İstanbul Şehir Üniversitesi - Sosyoloji YL

1988'de İstanbul'da doğdu. Ortaöğrenimini Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji bölümünde sürdürmektedir. İSAR'ın ilk mezun grubu arasındadır. İSAR'da araştırma görevlisi olarak başladığı görevine şu anda akademik koordinatör olarak devam etmektedir.

Haris Toprak

Haris Toprak

(2013-2015) İSAR Araştırmacısı - University of Pennsylvania - Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Doktora

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu (2012). Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Programı’nda Bilim Tarihi alanında yüksek lisans yaptı (2014). University of Pennsylvania (A.B.D.) Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’nda Ağ Kuramı alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

2009 senesinde beri İSAR talebesidir. Vakfın ikinci dönem mezunları arasındadır. Dil eğitimi için Ürdün (2013) ve A.B.D.’de (2015) bulundu. Vakıf bünyesinde 2013-2015 yılları arasında İSAR araştırmacısı olarak çalıştı. İlgi alanları arasında Teknoloji ve Kültür, Bilim ve Teknoloji Tarihi, Ağ Kuramı ve Yapay Zeka bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.